Uroczystości 60-lecia naszego Koła

Uroczystości 60-lecia naszego Koła.

30 sierpnia Koło Łowieckie nr17 „Dzik” Wąsosz obchodziło 60-lecie swego istnienia. Uroczystość odbyła się na strzelnicy myśliwskiej w Górze. Wewnętrzne obchody połączone zostały z zawodami strzeleckimi o Puchar Prezesa Koła i Zarządu Koła Łowieckiego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali amunicję myśliwską.

Klasyfikacja obejmowała 4 kategorie tj. klasa C (myśliwi do 5lat stażu myśliwskiego), klasa P (klasa powszechna), klasa M (klasa mistrzowska), klasa D (seniorzy) w konkurencjach: bażant, krąg myśliwski i oś myśliwska. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali instruktorzy i sędziowie kol.: Kałużny Krzysztof, Karbowiak Piotr, Jakubowski Zbigniew, Galus Stefan, Adamski Andrzej.

Wyniki:
Puchar Prezesa – Jakubowski Łukasz

klasa C
I miejsce – Jakubowski Łukasz
II miejsce – Łobacz Grzegorz
III miejsce – Adamski Adam

klasa P
I miejsce – Raszke Daniel
II miejsce – Kałużny Krzysztof
III miejsce – Łobacz Wacław

klasa M
I miejsce – Jakubowski Zbigniew
II miejsce – Sieracki Jarosław
III miejsce – Adamski Andrzej

klasa D
I miejsce – Golański Bogdan
II miejsce – Dąbrowski Władysław
III miejsce – Bram Jan

W związku z 60-leciem koła przechodni Puchar Prezesa otrzymał na własność kolega Jakubowski Zbigniew, który w ciągu 8 lat edycji zawodów był najlepszym zawodnikiem. Wśród strzelających rozlosowano nagrodę w postaci lunety na broń myśliwską. Szczęśliwcem został kol. Adam Adamski. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, a po ogłoszeniu wyników wszyscy zasiedli do myśliwskiej biesiady. Miłym akcentem była obecność przybyłej delegacji z Zespołu Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie, szkoły współpracującej z naszym kołem. Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy od szkoły prezent w postaci pięknie wykonanego rogu mgłowego, niezbędnego na polowaniach zbiorowych.

FOTKI